KEMERALTI'NDAKI SAKLI LEZZET: KOFTECI OKAN

Yazan  Sali, 03 Nisan 2012 21:03
Öğeyi Oyla
(3 oy)

İzmir en eski ticaret merkezi olan ve kuruluşu 17.yy.’a dayanan ve halen İzmirlilerin en uğrak alış veriş merkezlerinden bir olan Kemeraltı Çarışısı’nı bilmeyenimiz yoktur herhalde. Kemeraltın’da; hanları, camileri, bedestenleri ve çeşit çeşit mağazaları gezerken karnınızın acıkacağı da aşikardır. Zaten Kemeraltı’nda dolaşırken burnunuza hoş kokular gelen bir sürü restoran  göreceksiniz. Ben de size bu hoş kokular gelen restoranlardan birini tanıtmak ve eşsiz lezzetlerini anlatmak istiyorum.

 

Sahlepçioğlu Pasajı’nın arkasında kendisine yer bulan ve köfteleriyle ünlü mü ünlü “Köfteci Okan”dan bahsediyorum. Aile işletmesi olan Köfteci Okan’ın ününü tüm İzmirliler bilir. İsminden de anlaşılacağı gibi buranın köfteleri dillere destandır. Her ne kadar  mönüsünde sucuk ızgara, çöp şiş ve tavuk ızgara yer alsa da köftesi tüm müşterilerinin favorisidir. Köfteci Okan’a girdiğiniz andan itibaren mis gibi kokularla ilk önce ruhunuz, köfteleri yedikten sonra da karnınız doyacağına garanti verebilirim. Fiyatları da gayet makul olan Köfteci Okan’da köftelerin yanı sıra yağlı sos ile hazırlanan ekmekler bile  damaklarınızda muhteşem tatlar bırakıyor. Köfteler salata ile servis ediliyor. Dilerseniz şeker fasulye ile yapılan piyaz da söyleyebilirsiniz. Bir de köftenin yanında ev yapımı turşu söylemeyi sakın ihmal etmeyin. 

 

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası ile hizmet veren Köfteci Okan’ın lezzetli köftelerini tatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

 

Sevgiyle kalın, SEFERALEM ile keşfetmenin tadını çıkarmayı unutmayın!

Okunma 2130 defa Son Düzenlenme Cuma, 06 Temmuz 2012 22:02

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.