Hobi Yazilari

Hobi Yazilari (1)

Değerli SEFERALEM üyesi/ziyaretçisi;

SEFERALEM'in belki de en keyifli ve sizler için en faydalı bölümünde bulunuyorsunuz.

Bu bölümde, gezgin ve aktivist üyelerimizin kendi ağızlarından, tamamen gerçek hikayelerini, deneyimlerini okuyacak; tavsiyelerine kulak verdiğiniz takdirde, seyahat, etkinlik ve yemek ziyafetlerinizi daha keyifli hale getireceksiniz. Bölüm içerisinde farklı bakış açıları ile farklı deneyimleri gözlemleyebilirsiniz.

Tadacağınız lezzetler, gideceğiniz mekanlar, iştirak edeceğiniz seyahat ve etkinlikler öncesi, kulaktan dolma yanıltıcı bilgilerden ziyade, üyelerimizin gerçek deneyimlerinden faydalanarak; ön bilgi sahibi olmanız için bu bölümü lütfen dikkatlice okuyunuz.

Unutmayın, gezi, spor ve aktivite dünyasına yolculuğunuzda; seyahat ve etkinlikleriniz sonrası "keşke" dememek için doğru adrestesiniz.

Sevgiyle kalın, SEFERALEM ile keşfetmenin tadını doya doya çıkarın! 

BIZ OLMANIN SANATI TANGO...

Yazan Pazartesi, 14 May 2012 20:28

"BEN" olduğumuz bu gün inadına "BİZ" olmanın dansıdır Tango.

 

Müzik başlar...Partnerinizle yavaş yavaş kendi Tangonuzun büyülü dünyasına adım atarsınız.

 

Yanlış doğru yoktur sadece uyumlu ya da uyumsuz vardır. Ne de olsa her Tango sizin Tangonuzdur, ve tek bedende dört ayak olmaktır nihai hedefimiz...


Salonda yüzlerce insan olabilir, ancak Tango sadece iki kişi yapılır ve o iki kişi arasında yaşanır.

 

Birliktelik uyumun içerisindeki estetiği arıyor...

 

Bir kadın ve bir erkek...

Aslında hayatın en büyük çelişkisi...

 

 

 

Kadın ve erkek ve işte TANGO... 

 

 

 

 

   
Akademik öğrenimini Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi  Sosyoloji Bölümü'nde tamamlayan Ozan Fırat, profesyonel kariyerine dans eğitmeni ve koreograf olarak devam etmiştir.

 

Lisans öğrenimi sırasında "Modern Toplumda Kadın - Erkek Kimliği ve Dans" konusunda inceleme ve akademik çalışmalar yapmış olan Ozan Fırat, eğitim formasyonuna da sahiptir.

 

Dans yaşamına 1996 yılında başlayan Fırat, 2000 yılında İzmir'in ilk Arjantin Tango okulu olan Altango Dans Stüdyosu'nu kurmuştur. Altango Dans Stüdyosu'nda çalışmalarına devam ederken yurtiçinde ve yurtdışında pek çok festivale, atölye çalışmasına (workshop) katılmıştır.

 

Arjantin Tango'nun kalbi olan Buenos Aires'te de Tango duayenleri ile çalışan Ozan Fırat kaliteli, etkin ve estetik çalışma yöntemleri ile Altango Dans Stüdyosu'nda eğitim vermeye devam etmektedir.

 

   
Fırat, 07 Temmuz 2011 tarihinde İzmir'in ilkleri arasına Tango Cafe'yi de eklemiştir.

Haftanın her günü, doyasıya dans edebileceğiniz samimi bir ortamdır, Tango Cafe...

Güler yüzlü Vedat Abi'siyle ve sevimli çalışanlarıyla her daim Arjantin havasının estiği İzmir'in ilk ve tek tango kafesidir.  

Dansın büyüsüyle tanışmak, birbirinden güzel tango müzikleri ile günün stresini ve yorgunluğunu atmak, Vedat Abi'nin spesyalleri ile midenizi şenlendirmek için bu eşsiz mekan, İzmir'in mutlaka ziyaret edilmesi gerekenleri arasında...

Siz Seferalem üyelerine, tüm tango severlerin dostlarıyla buluşup keyifli dakikalar geçirebileceği Tango Cafe'de, sürekli yenilenen etkinliklerin de düzenlendiğini hatırlatmakta fayda var:

Dans dersi ödüllü tavla turnuvaları, tango üzerine film gösterimleri, taş plaklardan tango dinletileri, enfes hafta sonu kahvaltıları, yazın vazgeçilmezi mangal keyfi ve tabi ki sokak milongası...

Bugünlerde ise tango severleri yeni bir sürpriz bekliyor... Ezgi Bıcılı ve Can Ercan'dan oluşan ve her hafta farklı bir müzisyenin eşlik ettiği SUNSET JAZZ TRIO, her perşembe 21:00 - 23:00 saatleri arasında Tango Cafe'de sahne alıyor.

 

   

ALTANGO'dan görüntüler...

 


TANGO CAFE'den görüntüler...

 

   
Arjantin Tango ile tanışmak ve bu güzel dansı değerli eğitmen Ozan Fırat'tan öğrenmenin ayrıcalığını yaşamak için yapmanız gereken tek şey; ALTANGO'yu ziyaret etmek, ya da Tango Cafe'de bir çay molası vermek :)ALTANGO      : Kıbrıs Şehitleri Cad. Kamer İş Merkezi No:24 K:4 D:7 Alsancak / İZMİR

TANGO CAFE :  Kıbrıs Şehitleri Cad. 1483 Sokak (Garanti Bankası Sokağı) Alsancak / İZMİR
 

İletişim         : 0 232 463 75 38 (Altango), 0 507 270 17 29 (Vedat ÇAKIR)


Detaylı bilgi için: www.altango.net


* Değerli tango tutkunu, Seferalem bünyesinde şehrinize özel tango toplulukları kurulmakta... Şehrinizdeki tango faaliyetlerine ilişkin her türlü aktiviteyi takip etmek, arkadaşlarınızla daha rahat haberleşebilmek, tangoyu yaşamak ve tartışmak, tangosuz kalmamak için lütfen şehrinizin tango topluluğuna katılınız... İzmir Tango Topluluğu ve diğer şehirlere ilişkin tango toplulukları için lütfen burayı tıklayınız ...  *** Değerli Seferalem Dostları; Seferalem'in interaktif dünyasında gezinmek için sağ üst köşede bulunan "SEFERALEM-->İnteraktif" menüsü yardımıyla sitemize giriş yapabilirsiniz. 

 

*** Unutmayın; sitemize herhangi bir form doldurmadan FACEBOOK HESABINIZLA da giriş yapabilirsiniz. *** Değerli Dostlar, yayınlanmasını istediğiniz gezi, gurme, hobi, kültür&sanat, spor vb. aktivitlerinize ilişkin yazılarınızı fotoğraflarınızla birlikte lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderiniz. Teşekkürler...


Sevgiyle kalın, Seferalem ile keşfetmenin tadını çıkarın!...